top of page
anna.ros688

Чому потрібно інвестувати в землю саме зараз?

Як розібратись у юридичних особливостях нового ринку, де знайти найвигідніші пропозиції оренди чи купівлі/продажу земельних ділянок та як сформувати власну інвестиційну стратегію для отримання пасивного доходу від землі ー зараз буду вам розповідати.

 

З 1 липня 2021 року українці отримали легальну можливість придбання найціннішого вітчизняного активу — сільськогосподарської землі.

 

Для українців це новий інструмент інвестування і можливість заробити.

 

Земля, що обробляється сільгоспвиробниками, є класичним активом нерухомості, власник якого отримує стабільний дохід від агровиробників у вигляді рентної плати. В середньому, рентна плата становить 8%-12% від ринкової вартості землі.

 

Окрім рентних платежів, землевласник також отримує додатковий прибуток внаслідок зростання ринкової вартості землі. Но фоні зростаючого глобального попиту на продукти харчування при дефіциті земельних ресурсів, протягом останніх 10 років вартість сільгоспугідь у сусідніх країнах зростала в середньому на 15%-20% на рік.

 

Інвестиція в сільськогосподарську землю є низькоризиковою, не вимагає постійного управління та має безліч переваг, адже земля – обмежений і стабільний ресурс, який з часом лише зростає у вартості та забезпечує пасивний дохід від оренди з першого дня.

 

Чому варто інвестувати в землю:

1.    Низькокризовий актив;

2.    Фізично обмежений ресурс;

3.    Пасивний дохід;

4.    Квазівалютний інструмент;

5.    Потенціал зростання вартості;

6.    Прибуток від оренди з першого дня.

 

Мені дуже хочеться зробити землю простим та надійним активом, та сприяти встановленню партнерських відносин між власниками землі та орендарями. 

Якщо ми будемо порівнювати якість українських земель то вона  має найвищу родючість в Європі. 

Наші землі як це не прикро говорити є одним із найбільш недооцінених, але водночас найбільш цінних активів. Це основний засіб виробництва для агросектору. Але маємо розуміти, що земля є обмеженим активом, її неможливо розмножити. Так саме, як і неможливо знищити. І саме це приваблює інвесторів, адже має низький поріг входження та можливість заробляти на землі пасивно. 

Ціноутворення відбувається в доларах, тому землю точно можна вважати квазівалютним активом. Зараз землю почали сприймати як класичну нерухомість, щось ніби квартири. Інвесторами стають  підприємці, фермери, військовослужбовці.

 

Звичайно є і ризики інвестиції в землю, але їх теж можна мінімізувати шляхом аналізу. Так мова йде про основну із помилок це - вибір ділянки то тут я раджу просто не йти в земельні інвестиції без супроводу, або ж якщо немає належного досвіду.

 

Є певна категорія бізнесів яким цікаві земельні інвестиції. 

1.    Перші це аграрні компанії 

2.    Друге це будь які інші компанії не повʼязані з аграрним сектором. Для них земля – інвестінструмент, що дає змогу зберегти та примножити капітал в Україні, отримуючи консервативний актив зі стабільною дохідністю. 

3.    Третє відкриття ринку землі для юридичних осіб дало можливість для інвестиційних компаній які прагнуть обʼєднувати багатьох інвесторів. 

 

Навіть під час війни українці продовжують купувати землю.  Так як куплена земля це чудовий кейс на якому можна заробити. 

 

Ключове, на що я завжди рекомендую звертати увагу при купівлі землі, це:

  • Правовстановлюючі документи на землю (Державний акт, Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, договір купівлі продажу).

  • Обтяження та іпотеки.

  • Наявні судові спори.

  • Чи не перебуває земля в оренді?

  • Чи має земельна ділянка кадастровий номер та чи внесений він до кадастрового реєстру?

 

Тому якщо вам хочеться вкладатися в довгу історію і з мінімальними ризиками то вам точно потрібно обрати землю.  Інвестори дуже добре розуміють що нинішні ціни можуть бути дешевими у найближчі 5 років.  Тому інвестори купують все що виглядає привабливо. 

 

Земля – це цінний ресурс, який існує в єдиному екземплярі. Її не можна подвоїти чи виготовити, вона одна. Саме земля приносить нам такий цінний ресурс як продукти, без яких людина не може існувати. Зважаючи на цінність землі та на її обмеженість, купівля земельних ділянок може стати вигідною інвестицією у довготривалій перспективі.

 

Війна показала, що українська земля є наразі в бронежилеті тому якщо ви, як і я дуже вірю в перемогу і динамічне відновлення України, то варто вже придивлятися до земельних активів. «Купуй, коли всі продають, і продавай, коли всі купують».


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

34 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commenti


bottom of page