top of page
anna.ros688

Чи може суборендна плата за землю перевищувати орендну?

Обновлено: 1 день назад

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це:

  • передбачено договором оренди або

  • за письмовою згодою орендодавця (крім випадків, визначених законом).

 

 Питання розміру суборендої плати першочергово залежить від форми власності земельної ділянки.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про оренду землі" плата за суборенду земельних ділянок державної та комунальної власності не може перевищувати орендної плати, крім випадків передачі в суборенду земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, яка перебуває в оренді акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення такого державного підприємства, на конкурентних засадах.

   

Також ця заборона на встановлення розміру суборендної плати, більшого за орендну, передбачена для земель державної/комунальної власності у п. 288.6 Податкового кодексу.

Що стосується земель приватної власності, то таке обмеження не введено,тому орендар може встановити суборендну плату, більшу за орендну. Хоча податкова й намагається застосовувати вказане обмеження до всіх форм власності, але це неправомірно.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️

🇺🇦Все буде Україна!

💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page