Обов’язкова частка в спадщині – це частина майна, яка гарантовано належить певним категоріям спадкоємців.
Відповідно до статті 1241 Цивільного кодексу України, незалежно від змісту заповіту, право на обов’язкову частку в спадщині мають:
малолітні, неповнолітні або непрацездатні діти спадкодавця;
непрацездатний вдова (вдівець);
непрацездатні батьки спадкодавця.
Розмір обов’язкової частки становить не менше половини частки, яку спадкоємець отримав би за законом (ст. 1241 ЦК України).
Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.
У постанові КЦС ВС від 01.07.2020 у справі № 714/263/17-ц вказано, що при розрахунку обовʼязкової частки у спадщині розмір усієї спадщини береться за одиницю, а частка спадкоємця за законом визначається шляхом поділу усієї спадщини на кількість спадкоємців за законом, які закликаються до спадкування, тобто тих, на користь яких відкрилася спадщина.
Визначення розміру обов’язкової частки у спадщині здійснюється шляхом визначення половини від поділу усієї спадщини (яка береться за одиницю) на попередньо визначену кількість спадкоємців.
📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️
🇺🇦Все буде Україна!
💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:
🟡Telegram https://t.me/zemfondukraine
Comentarios