top of page
anna.ros688

Обмін правами оренди земельних ділянок в межах масиву

Детальніше розглянемо у відео!


Власники та орендарі сільгоспземель мають врегульовану законом можливість обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками, розташованими у одному масиві земель на період дії договору оренди шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок. Відповідно до ст.1 Закону України "Про землеустрій" масив земель сільськогосподарського призначення - сукупність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що складаються з сільськогосподарських та необхідних для їх обслуговування несільськогосподарських угідь, мають спільні межі та обмежені природними та/або штучними елементами рельєф.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Для ініціювання взаємного укладання договорів оренди/cуборенди зацікавленій особі потрібно письмово звернутися до власника чи користувача бажаної для обробітку земельної ділянки з відповідним листом-пропозицією. До листа слід додати підписані зацікавленою особою та скріплені її печаткою (за наявності) проєкти договорів оренди/суборенди бажаної земельної ділянки та оренди/суборенди земельної ділянки, що передається власнику чи користувачу для обробітку взамін його ділянки. Такі проєкти договорів мають містити всі істотні умови, передбачені для договору оренди землі.


Окрім того, у проектах договорів обов’язково має міститися застереження, що припинення дії одного з договорів оренди, суборенди земельної ділянки, укладених у порядку обміну правами користування, припиняє дію іншого договору оренди, суборенди, укладеного взамін. Зазначені документи слід направляти цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або вручити їх нарочно із проставлянням на примірнику листа-повідомлення зацікавленої особи відмітки про їх одержання. Якщо отримувач повідомлення відмовиться від укладання вказаних договорів, змусити його до цього (навіть із залученням суду) зацікавлена особа не зможе. Коли ж власник чи користувач суміжної земельної ділянки надасть згоду на укладання договорів оренди/суборенди, але на інших умовах, це вважається відмовою від одержаної пропозиції і водночас новою пропозицією зацікавленій особі.


У випадку, коли договори суборенди будуть підписані без зауважень, зацікавлена особа має зареєструвати право суборенди, після чого протягом п’яти днів з дня державної реєстрації письмово повідомити орендодавців земельних ділянок про цей факт. У письмовому повідомленні зазначаються кадастровий номер земельної ділянки (за наявності), строк, на який укладено договір суборенди, та особа, якій передано в суборенду земельну ділянку. Письмове повідомлення надсилається орендодавцеві рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому особисто під розписку.


Висновки: Таким чином, власники та орендарі сільгосп земель, розташованих в одному масиві, на період дії договору оренди можуть обмінюватися своїми правами користування шляхом укладання між собою договорів оренди, суборенди.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Comments


bottom of page