top of page
anna.ros688

Що робити з договором оренди після успадкування земельної ділянки?

Детальніше розглянемо у відео!


Спадкування – це перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування земельної ділянки здійснюється за законом або за заповітом.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Важливо знати, що спадкоємці за законом поділяються на декілька черг і кожна з них успадковує майно лише у разі, якщо попередня черга його не успадкувала. За загальним правилом до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦКУ). Спадкування земельної ділянки, що знаходиться в оренді, регулюється спеціальним законодавством, зокрема Земельним кодексом України та Законом України «Про оренду землі». Законом України «Про оренду землі» передбачено, що право на оренду земельної ділянки переходить до спадкоємців.


Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, не є підставою для розірвання договору оренди, якщо інше не встановлено договором. Іншими словами – якщо ви успадкували земельну ділянку, яку спадкодавець за життя передав в оренду, до Вас переходить не лише право власності на цю земельну ділянку, а й обов’язок дотримуватися зобов’язань попереднього власника перед орендарем. Спадкування права оренди не відбувається лише у разі, коли сторони в договорі оренди земельної ділянки передбачили, що: • право оренди до спадкоємців такої фізичної особи не переходить; • або договір оренди припиняється у разі смерті сторони.


Також не забувайте, що особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов'язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148-1 Земельного кодексу України. Що стосується додаткової угоди про зміну власника землі, то відповідно до ст. 32 Закону України "Про оренду землі" перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря НЕ є підставою для зміни умов договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі. Тобто внесення змін до договорів оренди із зазначенням нового власника земельної ділянки не вимагається, тому сторони за бажанням можуть укласти додаткову угоду до договору про зміну сторони у договорі.


Висновки: Таким чином, договір оренди землі залишається чинним, якщо інше не передбачено самим договором, тому уважно читайте договір, а краще довіряйте це таким професіоналам як ми.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:


1 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page