top of page
anna.ros688

Топографічний план місцевості та його застосування

Використання земельної ділянки, незалежно від цільового призначення, потребує комплексного ретельного вивчення її особливостей. Адже кожна деталь, має велике значення і вплив на специфіку проведення майбутніх земельних чи будівельних робіт.

Однією з ключових властивостей земельної ділянки є її рельєф, та місце розташування відносно суміжних земельних ділянок, інженерних мереж (комунікацій), споруд, тощо.

Саме з метою ефективного та раціонального використання земельної ділянки (особливо для забудови), попередньо виконується топографічне знімання та створюється її топографічний план.


Топографічна зйомка - це один з видів геодезичних вишукувань, результатом яких є складання плану місцевості, топографічної карти. Під час наземної топографічної зйомки інженер-геодезист проводить вимірювання висот, відстаней, поворотних кутів тощо. Топографічна зйомка також може здійснюватись за допомогою літальних апаратів, які знімають поверхню землі - космічна, аерофотозйомка.

Топографічна зйомка, проведена фахівцями, дає достовірну та повну інформацію, яка може використовуватись для проектування житлових, промислових чи інфраструктурних об’єктів, капітального будівництва та реконструкції, прокладання доріг і комунікацій чи інших потреб. Також,  топографічна зйомка необхідна при геодезичних вишукуваннях, складанні генеральних планів або робочих креслень, при будівництві та розвитку інженерних мереж, для оновлення топографічних карт і планів, проєктівландшафтного дизайну, вирішення вертикального планування тощо. Топографічна зйомка може стати основою для побудови цифрової моделі місцевості.


Проведення робіт, пов’язаних з топографічним зніманням місцевостівиконують підприємства, які мають у своєму складі сертифікованого інженера-геодезиста, при цьому весь процес має декілька етапів:

• підготовчий: формується технічне завдання, збирається вся необхідна вихідна документація, здійснюється її аналіз, відбувається вивчення геодезичної знімальної основи та обґрунтування;

• проєктування та прив’язки знімальної мережі до державної геодезичної мережі;

• виконання лінійно-кутових вимірювань елементів місцевості з точок знімальної мережі;

• складання топографічних карт, планів і схем на основі просторової інформації, отриманої в ході польових вимірювань та у результаті зіставлення з даними містобудівного кадастру (у випадку якщо зйомка проводиться у межах міста), планшетами лісничих та водних господарств тощо;

• завершальним етапом є передача замовнику топографічних матеріалів у паперовому та електронному вигляді.


Таким чином, складання топографічного плану є завершальною стадією топографо-геодезичних робіт пов’язаних з топографічним зніманням місцевості.

Топографічний план являє собою сукупність горизонталей, рельєфних позначок і позначень інших об'єктів і елементів, розташованих на території. Якщо мова йде про плани для ландшафтного дизайну, то це ще і нанесення рослинності, яка є на ділянці.

Оформлення матеріалів топографо-геодезичних робіт чітко регламентується інструкцією щодо проведення зйомок відповідного масштабу (1:500, 1:1000, 1: 2000, 1: 5 000), яка містить систему загальноприйнятих умовних знаків. Топографічна зйомка додатково наповнюється атрибутивною (семантичною) інформацією (опис інженерних мереж; товщина, висота і порода дерев тощо), яка не відображається на кресленні через велику щільність споруд чи комунікацій, проте занесена в базу даних.

Масштаб топографічної зйомки залежить від мети з якою вона виконується цільового призначення.

Топографо-геодезична зйомка важлива не тільки при складанні топографічних карт і планів земельних ділянок, але і при їх коригуванні в процесі проведення різних землевпорядних та будівельних робіт.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️

🇺🇦Все буде Україна!

💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

88 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page