top of page
anna.ros688

Як орендарю не втрати переважне право на укладення договору оренди землі?

Детальніше розглянемо у відео!


Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Щоб зберегти своє переважне право Орендарю потрібно:

  1. За 1 місяць до закінчення строку дії договору повідомити орендодавця про намір скористатися своїм переважним правом на укладення договору оренди на новий строк. Однак зверніть увагу, якщо договором встановлений інший строк, то необхідно сповістити орендодавця в строк, зазначений саме в договорі. Таке повідомлення слід направляти рекомендованим листом та обов’язково додати проект додаткової угоди. Умови договору оренди, при укладенні його на новий строк, можуть залишатися такими, якими були у договорі, або можуть бути змінені за згодою сторін.

  2. Орендодавець у місячний термін має розглянути надісланий орендарем лист-повідомлення і за відсутності заперечень укласти з орендарем додаткову угоду.

  3. Звернутися до реєстратора та внести нові відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Зверніть увагу, що якщо орендодавець не реагує на лист-повідомлення (не відповідає на лист та не повідомляє його про своє рішення, не висловлює жодних заперечень чи пропозицій про зміну умов договору) або зволікає з укладенням додаткової угоди до договору, то у такому разі потрібно звернутися до суду з позовом про визнання додаткової угоди укладеною.


Також, якщо договір містить умову про його автоматичне поновлення після закінчення терміну, на який його укладено, цей договір поновлюється на такий самий термін і на таких самих умовах. Сторона договору, яка бажає скористатися правом відмови від поновлення договору, не пізніше, як за місяць до дати закінчення дії такого договору, подає до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору. І навпаки – поновленим договір буде вважатися, якщо жодна зі сторін не звернулась до реєстратора та не подала таку заяву.

Таким чином, головне – не проґавити строки для звернення до орендодавця та діяти в порядку та на умовах, визначених договором та законом.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

1 просмотр0 комментариев

Commentaires


bottom of page