На практиці мали місце також випадки, коли особа спочатку уклала (підписала) договір, а потім передумала та просила реєстратора не реєструвати договір оренди (зараз — право оренди).
У таких випадках суди виходили з того, що якщо особа уклала договір, а потім передумала — просила реєстратора не реєструвати договір оренди, то це не свідчить про відсутність волевиявлення особи на укладення договору та наявність підстав для визнання договору недійсним.
При цьому суди вказують на те, що реєстрація договору є адміністративним актом, тобто елементом зовнішнім щодо договору. Прохання сторони договору не здійснювати реєстрацію договору, волевиявлення на укладення якого вона виявила в момент досягнення згоди з усіх істотних умов, складання та скріплення підписом письмового документу, не є підставою для визнання договору недійсним у порядку, визначеному частиною третьою статті 203 та частиною першої статті 215 ЦК України (постанова Верховного суду України від 18.12.2013 р. — відмовлено у позові про визнання недійсним договору оренди землі з СФГ «Павел»).
📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️
🇺🇦Все буде Україна!
💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:
🟡Telegram https://t.me/zemfondukraine
Comments